19 Eylül 2011 Pazartesi

CAFE NOOK ERENKÖY

Bugün yine kısaca bizim gitmekten çok zevk aldığımız bir mekandan bahsedeceğim; Cafe Nook.
Cafe Nook Bağdat Caddesinde Midpoint’in hemen yanında bulunuyor. Kendisini Midpoint aracılığıyla tarif etmek hoş değil elbette ama mekan olarak biraz daha arkada kaldığı için mecburen öyle yapıyorum. :)
Aslında mekanın caddenin hemen kenarında da masaları var, ancak asıl masalar iç taraftaki kış bahçesi tarafında ve bir de tabii cafenin içerisinde. Benim favorim her zaman kış bahçesi bölümü. Yemekleri oldukça güzel, bir de yıllardır çok az değişen garsonları da çok ilgili ve sempatik.
Menüyle ilgili bilgiler; pizzaları ve salataları çok lezzetli, sebze severlere vejeteryan pizzaları önerilir.  Ana yemek çeşitleri oldukça fazla (Çökertme kebabından Paella’ya bir çok şey var) ve porsiyonları oldukça büyük. Her daim sıcak çay var (eskiden 6’dan sonra demleme çay yoktu ancak son zamanlarda böyle bir zaman sınırlamaları yok), demleme çay olmadığı zamanlarda da Jungle Flowers isimle çayları da önerilir – benim favorim. İçki seçenekleri geniş, kokteylleri başarılı. Bazen şarap menüsü adı altında indirimli şarap-yemek içeren menüler sunuyorlar.
Kısacası caddede bir şeyler yemek-içmek ister ancak caddenin o hınca hınç kalabalığının üzerinize üzerinize gelmesini istemezseniz kesinlikle gitmeniz gereken bir mekan Cafe Nook. Keyifle önerilir...
Kış Bahçesi;
Fotoğraf kendi internet sitelerinden

http://www.nook.com.tr/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder