7 Ağustos 2012 Salı

LANGUSTA - ÇEŞMERestaurant Çiftlikköy tarafında sahilde. Öncelikle belirtmeliyim ki biz Temmuz ayında gitmemize rağmen dışarısı gerçekten oldukça rüzgarlıydı. Şalsız oturmak biraz zor, ama değer mi? Değer!

Mekan lüks bir mekan değil, öyle bir beklentiniz varsa size fazlasıyla salaş geleceğini söylemeliyim. Yazın akşam saatleri için önceden yer ayırmanızda fayda var.

Efendim gelelim yemeklere. Adı üstüne Langusta’ya gidince amaç balık değil böcek yemek. Öncelikle mezeler seçilebilir, hepsi başarılı ama daha önce yemediğim kadar güzel diyebileceğim bir mezesi yok. Ama özel soslu ahtapot şiddetle tavsiye edilir. Kalamar ve karides de oldukça başarılı. Mekanda hem böcek, hem de ıstakoz bulabilirsiniz. Aslında ıstakoz ve böcek benziyorlar, sadece böcek ıstakozun küçüğü denilebilir. Ancak mekanın uzmanlığı böcek konusunda. Bu nedenle önceliği böceğe vermeyi tercih ettik biz.


Böcek haşlanıp ızgara yapılıyor ve bir tepside (sunum harika) ikiye bölünmüş bir şekilde servis ediliyor. Siz de afiyetle mideye indiriyorsunuz. Fiyatlar tabiki çok ucuz sayılmaz ama bu tadı denemek için gözden çıkarılabilecek kadar da uygun :)

Afiyetle...

NOT. Fotoğraf çekemeyecek kadar çabuk mideye indi Langusta'lar. Bu nedenle fotolar fikir sahibi olmanız için internetten...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder