22 Mart 2013 Cuma

SAPANCA - RICHMOND NUA WELLNESS SPA OTEL

İtiraf etmeliyim blogspot kapatılınca hevesim kırıldı baya, pek yazmak gelmiyor içimden ama bugün kapatılmış olması hiç açılmayacağı anlamına gelmiyor malum, yazmaya devam edeyim dedim.

Bugün Sapanca’da bir otelden bahsedeceğim, Richmond  Nua Welness-SPA otel. Otel gerçekten güzel, facility olarak çok muazzam büyük, gösterişli bir yer beklemeyin. Zira otelin güzelliği odaları, restaurant’ı falan değil. Otelin alt katında bulunan SPA merkezi.

Odanıza yerleştiğinizde yatağınızın üzerinde otel SPA merkezinde giyebileceğiniz kimonoları bulabilirsiniz. Sonrası kendinizi havuz, hamam, duşlar,buz odası, buhar odası, sauna, ısıtılmış su yatakları vs gibi her türlü aktiviteyi bulabileceğiniz SPA’ya atmaya kalıyor.  SPA merkezinden çıkan herkes hafif mayışmış ama kesinlikle dinlenmiş şekilde görünüyor bu nedenle. İsteyenler ayrıca masaj da yaptırabilirler elbette. Ama masaj fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu söylemeye gerek yok heralde...

Otelin bir de Hypoxi ismi verilen zayıflama programı mevcut. Ancak 2 gecelik tek kişi programının fiyatı 715 Euro :) Vermek isteyenler önden buyursun... :))

Otel tam pansiyon olarak açılışıyor. Sabah kahvaltıları ve aksam yemekleri açık büfe, oldukça lezzetli olduğu söylenebilir.Otelden SPA dışında bir şey beklemeyin çünkü bina ve etrafı oldukça küçük. Dışarıda bir yürüme parkuru var ama gidiş dönüş 400 metre civarı bir uzunluğu var. Otelde ekstralar da tahmin edeceğiniz gibi baya yüksek. Bir bardak demleme çay 8 TL, bir kutu kola 12 TL gibi...  :)

Öğle yemeğinizi otel dışında yeme isterseniz Titiz Izgara  veya Green Blue restaurant’ı öneririz. Green Blue balık-meze yapmak isterseniz değerlendirilebilir bir seçenek. Titiz Izgara ise dışarıda güzel bir bahçesi olan, ızgara tavuk, et, köftenin tadına varacağınız güzel bir restaurant. Kahvaltı seçenekleri de oldukça güzel, pişi, bal,kaymak, tereyağı ve reçelin tadına bakmanızı öneririz.

Otelle ilgili tüm bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;
http://www.richmondnua.com/tr_home.php

NOT. Bir arkadaşımın hatırlatması üzerine ekleme; otele 12 yaşın altındaki çocuklar alınmıyor. :) Çocuklulara duyurulur...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder